Telefony przystosowane do nawigacji

Spora część dostępnych na polskim rynku telefonów komórkowych może być wykorzystana, oczywiście z pomocą odpowiedniej aplikacji, jako nawigacja GPS zastępując z powodzeniem urządzenia wykorzystywane w samochodach. W zależności od producenta oprogramowania aparatom stawiane są różne wymagania. Urządzenia, po kupnie których z całą pewnością będziemy mogli korzystać z tej opcji to tzw. smartfony wyposażone w jeden z kilku dostępnych systemów operacyjnych: Android, Symbian, Windows Mobile, Bada bądź BlackBerry. Do tego, aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez nawigację niezbędny jest również moduł GPS, w który jednak coraz częściej aparaty wyposażane są standardowo . Jeśli jednak nasz telefon nie posiada takich udogodnień to zawsze można dokupić zewnętrzny moduł GPS łączący się z telefonem poprzez Bluetooth lub port USB. Często niezbędne jest również połączenie z Internetem, aby na bieżąco ściągać informacje o utrudnieniach na drogach lub przesyłać do nawigacji nową trasę ruchu po zboczeniu z poprzednio wytyczonej.
Telefony niewyposażone w system operacyjny, aby mogły zostać doposażone w nawigację, powinny posiadać zaimplementowaną obsługę aplikacji Java.
Dla wygody użytkownika telefon powinien być wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz, ponieważ znacząco podnosi to komfort korzystania z GPS.

http://www.hertzsystems.com/army/

Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-S601D

Dodaj odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*