Nawigacja Orange

Posiadając telefon komórkowy odpowiedniej klasy nie zawsze trzeba inwestować w zakup dodatkowej nawigacji Gps personalny do samochodu. Równie dobrze można skorzystać z jednego z wielu dostępnych na rynku programów do nawigacji w telefonie. Dodatkowo będąc w sieci Orange można skorzystać z nawigacji oferowanej klientom przez tego operatora. Wystarczy, że telefon będzie spełniał warunki techniczne określone przez sieć. Wszystkie mapy w tym systemie są aktualizowane na bieżąco i przesyłane online użytkownikom automatycznie po wprowadzeniu do systemu. Nie ma zatem konieczności, przed wyjazdem w trasę, dokonywania aktualizacji programu w miejscu pracy czy w domu, co pozwoli zaoszczędzić czas. Do systemu wprowadzane są takie punkty jak hotele, restauracje, banki, fotoradary, utrudnienia na drogach związane z remontami, wypadkami czy korkami.
Trasa podróży nie jest wyznaczana przez aplikację w telefonie, ale przez zewnętrzny serwer przetwarzający wszystkie zapytania i wysyłający informacje zainteresowanym. W ten sposób użytkownikowi przesyłana jest trasa oraz wszelkie dotyczące niej aktualne informacje. Dzięki temu cały ciężar obliczeniowy nie spoczywa na telefonie, a jednocześnie serwer, który dysponuje aktualnymi danymi dotyczącymi sytuacji na drodze jest w stanie optymalnie wyznaczyć trasę przejazdu. Informacje o korkach, fotoradarach, remontach itp. mogą pochodzić nie tylko od operatora, ale również od samych użytkowników.
Instalacja oprogramowania w telefonie nie jest trudna. Wystarczy aktywować usługę, po czym SMS-em zostanie przesłany link do programu. Wystarczy na niego kliknąć i odpowiadać twierdząco na zadawane pytania. Po chwili aplikacja będzie zainstalowana i gotowa do użycia.
Niewątpliwą zaletą tego systemu jest to, że za wspomniane połączenia z serwerem nie trzeba płacić – koszty z tym związane nie ponosi klient. Jednakże system nawigacji oferowany przez Orange ma także wady. O ile połączenia z serwerem (zarówno w celu aktualizacji map, jak i oprogramowania) nic nie kosztują, o tyle za samą usługę należy już wnieść odpowiednią opłatę. Można jednak wybrać pakiet w zależności od potrzeb. Dostępne opcje to: tydzień, miesiąc, rok i dwa lata.

http://moduly.cezos.com/pl/moduly-led-dynamic-white http://www.tophifi.pl/sluchawki.html www.stare.gniezno.pl

Dodaj odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*