Navipunkt

Jednym z kilku dostępnych w Polsce serwisów oferujących nawigację na telefony komórkowe jest Navipunkt. Zapewnia on ciągłą aktualizację zarówno samych map, jak i informacji pomocnych dla poruszającego się po mieście, takich jak remonty, objazdy itp. W bazie znajdują się plany około 2000 polskich miast oraz ponad 130 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI), w tym bankomatów, stacji benzynowych, urzędów pocztowych, kin, restauracji itp.
Na telefonie instalowana jest jedynie niewielka aplikacja do połączeń z głównym serwerem usługi, natomiast wszystkie dane są poza telefonem – na wspomnianym serwerze usługodawcy, z którym łączymy się każdorazowo poprzez Internet. Oprócz wyświetlania mapy, trasy od bieżącego miejsca do wskazanego przez nas po wybranej trasie istnieje również możliwość odgrywania komunikatów głosowych. Pozwala to na przykład wykorzystać telefon jako nawigację samochodową albo umożliwia użytkownikowi schowanie telefonu do kieszeni, założenie słuchawek i kierowanie się komunikatami płynącymi z telefonu bez konieczności zerkania co chwilę na ekran. Istnieje również możliwość wyświetlania widoku 3D.
W zależności od potrzeb można wykupić dostęp do usługi na różne okresy czasu: od 3 dni, przez tydzień, miesiąc i rok do maksymalnie dwóch lat. Dostępne są dwie opcje: Premium i Standard. Wersja Premium zawiera dodatkowo moduł pozwalający na optymalizowanie czasu przejazdu danej trasy z uwzględnieniem omijania korków ulicznych.
Należy również pamiętać, że do powyższych kosztów należy doliczyć koszty dostępu do Internetu określone przez operatora telefonii komórkowej. W przypadku częstego korzystania z nawigacji warto pomyśleć o większym pakiecie.
Dostęp do aktualnych map i najnowszych wersji programów jest darmowy.

soundstage soundbar soundplate system wirtualnego kina Garmin Fenix 5

Dodaj odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*