Navatar

Ciekawą formą nawigacji w telefonie jest Navatar. Jest to rozwijająca się, otwarta społeczność kierowców udostępniana użytkownikom zupełnie za darmo. Żeby z niej korzystać wystarczy stworzyć konto i ściągnąć darmową aplikację na telefon z systemem Android i dostępem do Internetu. Twórcy systemu stworzyli listę telefonów z platformą Android umożliwiającą zainstalowanie aplikacji. Wśród nich są nie tylko modele powszechnie znane i dostępne takich producentów jak HTC, LG, Samsung, czy Sony Ericsson, ale także te rzadziej spotykane jak Acer, Alcatel, Dell czy Micromax. Wymienione są również unikalne modele takie jak SciPhone N21, Yuhua Xphone czy Casio GzOne Commando. Pełna lista obejmuje łącznie ponad 250 modeli telefonów. Ponieważ wszystkie informacje są na bieżąco przesyłane między poszczególnymi użytkownikami, to do poprawnego działania systemu niezbędne jest również połączenie z Internetem. Działanie całego systemu w głównej mierze opiera się na współdziałaniu między użytkownikami a platformą. Mapa jest dostępna dla wszystkich, ale poszczególne osoby mają możliwość wprowadzania poprawek do map. Może się to odbywać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest połączenie konta w serwisie Navatar z kontem w projekcie Open Street Map, w którym dostępna jest mapa całego świata z możliwością odczytu i edytowania dla wszystkich użytkowników – wówczas poprawki wprowadzone w portalu OSM będą dostępne również w Navatarze. Drugim sposobem jest zgłoszenie konieczności poprawek administratorom serwisu Navatar.
Na samym pokazywaniu mapy możliwości tej aplikacji oczywiście się nie kończą. Do wielu innych należy chociażby możliwość przesyłania pozostałym kierowcom w okolicy krótkich, maksymalnie piętnastosekundowych, wiadomości głosowych. Jest to tzw. mCB, czyli radio CB bez anteny przeciwzakłóceniowe
. Komunikat jest dostępny przez pięć godzin dla osób w promieniu 300km. Wystarczy tylko kliknąć na tubę i nagrać wiadomość – pojawi się ona w skrzynce odbiorczej pozostałych użytkowników, którzy będą mogli ją odczytać.
Kolejną możliwością jest zgłoszenie wydarzeń na drogach takich jak remonty, korki, radary prędkości czy patrole policji – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk odpowiadający za dane wydarzenie i pozostali kierowcy korzystający z tego systemu będą już o nich wiedzieli. Oczywiście istnieje również możliwość odwołania, gdy np. roboty drogowe już się zakończą lub korek zostanie rozładowany.
Kolejną dostępną opcją jest możliwość wskazania przez program najszybszej drogi do najbliższego miejsca spośród trzech opcji: apteki całodobowej, pogotowia lub warsztatu samochodowego.
Następną dostępną opcją jest wskazanie drogi do znajomego posiadającego włączonego Navatara. Innym przydatnym dodatkiem jest moduł „Tankowanie”, który nie tylko jest w stanie przechować dane dotyczące wydatków na paliwo poniesionych przez kierowcę, ale także może wyświetlać ceny paliw z najbliższych stacji benzynowych jeśli któryś z pozostałych członków społeczności je wprowadził.
Sam portal jest jeszcze w nieustannej fazie rozwoju, dlatego też niektóre informacje techniczne mogą nieustannie ulegać zmianie i różnić się nieco od powyższych.

http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane.html http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/487-naviexpert-bardziej-towarzyski stylistkapaznokci.waw.pl

Dodaj odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*